Відкрила захід президентка "Ла Страда-Україна" Марина Легенька, а спікерами та спікерками виступили:
Катерина Левченко — Урядова Уповноважена з питань гендерної політики
Герман Вега Кортес — радник з захисту прав жінок від ООН Жінки
Катерина Бороздіна — віцепрезидентка «Ла Страда-Україна»
Олег Рикун — експерт Тренінгового центру прокурорів України
Владислав Булавін — експерт з кібербезпеки
Під час презентації обговорювали, як саме злочинці використовують інтернет для експлуатації людей, які сьогодні основні тенденції в кіберзлочинності, та що можуть зробити держава й громадські організації, щоб цьому протидіяти. Також піднімалося важливе питання — чи можливо повністю зупинити торгівлю людьми в інтернеті.
Ключові висновки з дослідження:
Кіберпростір став одним із головних інструментів для торгівлі людьми, особливо дівчат і жінок, які через війну шукають роботу за кордоном і не мають гарантій безпеки. Існує зростаюча тенденція використання соціальних мереж і платформ для онлайн-знайомств, завдяки яким можна потрапити в експлуатацію. Держава має впроваджувати цілеспрямовані заходи з кібербезпеки, а також посилити співпрацю з громадськими організаціями та міжнародними партнерами.
Катерина Левченко, Урядова Уповноважена з питань гендерної політики, зазначила: “Дослідження, проведено “Ла Страдою-Україна” за підтримки ООН Жінки в рамках проєкту “Дії ООН проти сексуального насильства під час конфлікту” є важливим джерелом інформації і данних для формування політики. Вже розпочато роботу над формуванням нової Державної стратегії протидії торгівлі людьми на період до 2030 року, якою визначено одним із викликів поширення онлайн вербування, експлуатації та необхідності реагування на них. І саме це дослідження дає нам такі важливі підстави ”
Ознайомитися з повним текстом звіту можна на нашому сайті за посиланням
Висловлюємо подяку всім, хто долучився до роботи над дослідження — спікерам та спікеркам, гостям заходу, а також нашим партнерам з ООН Жінки в Україні. Окрема подяка — Катерині Борисівні Левченко за підтримку та активну участь у формуванні стратегічного бачення у сфері захисту прав людини.
Захід підготовлено ООН Жінки в Україні та громадською організацією «Ла Страда-Україна» за підтримки Дій ООН проти сексуального насильства під час конфлікту. Дії ООН проти сексуального насильства під час конфлікту підтримують міжагенційний проєкт «Зміцнення національних та місцевих механізмів запобігання та реагування на СНПК в Україні за допомогою багатосекторального підходу, орієнтованого на постраждалих» («Об’єднані дії для посилення спроможностей постраждалих від СНПК», що імплементується Фондом ООН в галузі народонаселення, ООН Жінки, Міжнародною організацією з міграції, Програмою розвитку ООН, Всесвітньою організацією охорони здоров'я, Управлінням ООН з наркотиків і злочинності у співпраці з Урядовою Уповноваженою з питань гендерної політики (бенефіціарміжнародної технічної допомоги) та Офісом Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
|