Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
Баннер
28 березня проведено конференцію для соціальних працівників громад Донецької області

28 березня 2025 року учасники форуму «Гендерна рівність та протидія насильству: соціальні послуги як основа реагування на виклики війни» взяли участь у роботі конференції, присвяченій детальному обговоренню соціальних питань та викликів війни у соціальній сфері, інтеграцію переміщених сервісів та запобігання професійному вигоранню.
Захід організовано ГО «МАРТІН-клуб» у партнерстві з Донецькою обласною державною адміністрацією та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Конференцію відкрили заступник голови Донецької облдержадміністрації Олександр Шевченко, гуманітарна координаторка Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні Ганна Карпеченкова та голова ГО «МАРТІН-клуб» Вікторія Федотова.
Олександр Шевченко, заступник голови Донецької облдержадміністрації, наголосив на важливості роботи фахівців соціального сектору для підтримки населення, а також зробив акцент на постійному рівні стресу, який викликає робота у важких умовах: «Крім повсякденної важкої роботи, фахівці області перебувають під постійним впливом стресу та ризиків для життя й навіть приходячи до дому не завжди можуть відволіктись та перезавантажитись. Тож я дякую нашим партнерам – Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та ГО «МАРТІН-клуб» за можливість нашим фахівцям, які працюють в надскладних умовах, виїхати з області на декілька днів та зібратись разом й крім вдосконалення своїх професійних навичок ще й ментально перезавантажитись».
Робота конференції була структурована в три тематичні блоки:
Перший блок присвятили ролі соціальних послуг у подоланні наслідків війни. Виступили Марина Глущенко, начальниця відділу Донецького обласного центру соціальних служб, Анастасія Плющова, менеджерка проєктів в сфері протидії гендерно зумовленому насильству ГО «МАРТІН-клуб» та Юлія Сідорук, психологиня Центру Допомоги Врятованим, «ГО МАРТІН-клуб». Експертки поділилися практичними кейсами ефективного реагування на гендерно зумовлене насильство та психологічної підтримки постраждалих. Крім цього, учасники та учасниці заходу виконували практичну вправу зі створення дерева рішення зазначених для кожної з 6 груп проблем соціальної сфери.
Другий блок зосередився на інтеграції переміщених фахівців у нові громади. Іванна Величко, координаторка кейс-менеджменту та мобільних бригад ГО «МАРТІН-клуб» та Євгенія Бутюгіна, координаторка кар’єрного хабу «ВОНА» представили успішні практики створення та забезпечення роботи сервісів та служб на реальних прикладах. Крім цього, учасники та учасниці ділились власним досвідом та обговорювали шляхи вирішення проблем.
Третій блок був присвячений актуальній темі профілактики професійного вигорання, під час якого було презентовано методики самодопомоги та психологічного відновлення для фахівців, які працюють в умовах стресу та конфлікту.
На завершення конференції Лілія Золкіна, начальниця управління сімʼї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації наголосила на важливості консолідації зусиль громадських організацій, державних установ та міжнародних партнерів для ефективної відповіді на виклики війни й зазначила, що попри надскладну ситуацію в області керівництво облдержадміністрації та керівники місцевих державних адміністрацій та військових адміністрацій населених пунктів роблять все можливе для збереження області й підтримки як населення, так і фахівців громад: «Наше спільне головне завдання – збереження області та зупинка ворога, тож ми маємо відновлювати свій ресурс та продовжувати рух вперед».
Після закінчення конференції учасники поділились враженнями та думками, а одна учасниця навіть представила вірш:
«Живе Донеччина жінками
Тримає свій жіночий стрій
Ніжними та сильними руками
Тримає небо та іде у бій!
Незламну силу зберігає українка,
Але моя Донеччина теж жінка
Відважна, сильна та смілива
І не зламати їй вітрила!»